hlava otazníky Jsou ve vašem životě určité situace či problémy, které by jste chtěli změnit a vyřešit? Možná vás trápí váš současný zdravotní stav, můžete mít problémy ve vztazích, v práci, nevycházíte se svými dětmi, přišli jste o práci a pod. ? Můj kamarád vždy říkal, problémy jsou od toho, aby se řešily. Ale my někdy tato řešení odkládáme a pak se nám to nějak nahromadí a nevíme se s tím rady. Chováme se podle určitých zaběhlých vzorců chováni. Stává se, že si uvědomujeme , že je to špatně  ale neumíme  to sami změnit. Dostáváme se do začarovaného kruhu. Často pak saháme po alkoholu, cigaretách, případně  antidepresivech, abychom stávající situaci zvládli. 

Existuje řada metod, které nám pomohou  tyto vzorce chování a chybná přesvědčení změnit. Jednou z metod spadajících do oboru energetické psychologie je metoda EFT ( technika emoční svobody).

To co nás ve skutečnosti trápí jsou naše myšlenky, které mají určitý  negativní emoční náboj. Nebudete si určitě pamatovat, že vás před týdnem ve středu ráno pozdravila sousedka. Ale pokud na vás  před týdnem ve středu ráno sousedka křičela na celý barák, že jste špatně umyla  chodbu a že vaše děti doma neúměrně křičí a ona už to odmítá tolerovat, budete si tuto situaci pamatovat hodně dlouho. Možná pokaždé, když tuto sousedku potkáte se vám fyzicky udělá nevolno a nebo stačí, aby jste si na ní vzpoměla a jste schopna tuto sitaci pořád negativně vnímat. To co umí metoda EFT je, že  společně odebere energeticky emoční náboj od dané myšlenky a ona vám vlastně přestane vadit. Je to řečeno velmi jednoduše ale většinou jednoduché věci dobře fungují a mají své vědecké opodstatnění.  Dnes už EFT  získává stále větší podporu ze strany vědců a psychologů.  Více o této metodě  se můžete dozvědět přímo na stránkách  lektorky Sindy Katayama , která tutu metodu do  Čech přivezla http://eft.cz/ Děkuji, že jsem mohla před mnoha léty projít jejím výcvikem a studiem dalších metod vedoucích k uzdravení těla a mysli. Věřte, že i vaše problémy mají cestu k řešení. Chcete ukázat cestu ?  Jana G. http://www.studiodaja.cz/