people g07434990e 640

Děti jsou KLÍČEM k hlubokému a dlouhodobému uzdravení lidské rasy. Pokud se děti učí, jak uvolnit své úzkosti, obavy a problémy, než se utvrdí ve svém podvědomí a poté se na ně navrství více vrstev, představte si, o kolik lepší bude jejich život. Představte si, jak velkému utrpení se vyhnou. Představte si, o kolik příjemnější bude život, protože budou vědět, že jsou božské, hodné a úžasné bytosti jen proto, že existují. Budou mít EFT jako nástroj, který jim pomůže uvolnit jakékoli trauma, které jim přijde do života, a vštípit pozitivní zdravé víry. To jsou slova  Deborah Miller, PhD - buněčná a molekulární biologie koučka a terapeutka metody EFT.

Energetická psychologie se zaměřuje na vzájemné vztahy mezi energetickými systémy a emoci. Mezi myšlenkou, vědomím, chováním a zdravím. To vše je úzce propojené s fyzickým tělem a jeho stimulací konkrétních energetických bodů. Využívá klasické psychologické postupy, techniky, propojeným s poznatky energetické medicíny. Energetická psychologie je nejen skvělým nástrojem v pomoci odstraňování omezujících přesvědčení, ke změně nežádoucích vzorců chování ale především nám pomáhá zpracovávat negativní emoce.

  • Přáli byste si, aby vaše dítě bylo šťastné a radostné?
  • Chcete, aby vaše dítě bylo zdravé?
  • Co kdyby bylo vaše dítě zdravě sebevědomé a vyhnulo se tak obětí šikany či samo nebylo šikanujícím?
  • Bylo by skvělé, kdyby se vaše dítě lépe učilo, zvládalo své emoce a běžné problémy, které život přináší?

Věřím, že většina rodičů, kteří chtějí pro děti to nejlepší odpoví-ANO. Často se se svými dětmi zlobíme, při výchově to jinak nejde, ale většina rodičů by se pro své děti rozdala.

Zahrnujeme je dobrým jídlem, oblečením, budujeme jim skvělé pokojíčky, kupujeme hračky, telefony, počítače apod. Co kdybyste jim poskytli to, co se v obchodě nekoupí.

Můžeme je společně naučit novou dovednost. Můžeme je doslova naučit si hrát se svými emocemi. Pokud nauříme děti, jak emocím  porozumět, mohou lépe zvládat své omezující strachy, obavy a úzkost.  Emoční inteligence je nenahraditelnou výbavou pro jejich budoucí a úspěšný život.

Nejlepší terapií pro malé dítě je terapie hrou, tak aby dítě nepoznalo, že vůbec probíhá terapie. Velice ráda pracuji s dětmi a hledám k nim osobitý přístup. Na prvním místě je u mě vybudování vzájemné důvěry a vyvolání zvědavosti. Většinou vyprávím dětech různé příběhy a podle situace, vybírám intuitivně ten nejlepší způsob komunikace. Zvolíme buď hru na kouzelníka, nebo krotíme zlobivou ještěrku a pod.

S dětmi pracuji vždy na základě předešlé konzultace s rodiči. Dítě si pak může samo vybrat, zda chce aby se do hry a terapie zapojili rodiče nebo ne. Vždy volím, to co je pro děti bezpečné. V případě, že se necítí v cizím prostředí kanceláře bezpečně a bylo by vhodnější pracovat v domácím prostředí, není problém se domluvit na individuální práci s dítětem v místě bydliště.

 

https://www.studiodaja.cz/home/novinky/326-nase-deti-jsou-emocni-houbicky