cranium 2099128 640Emoční koučink je cesta k  emoční svobodě klienta vedená  terapeutem. Asi vás zajímá jaký je rozdíl mezi klasickou terapí a emočním koučinkem? Klasická terapie řeší individuální a konkrétní problém ( například strach ze zubaře, pavouka ), případně problém, který se nechá vyřešit na jedno, či dvě sezení.

Emoční koučink otevírá nový pohled na vnímání různých životních  situací a prožívaných emočních stavů. Přináší možnost přenastavení dosavadního pohledu na stávající situaci či problém. V průběhu rozhovoru společně hledáme příčiny a rozkrýváme emoční bloky. Ty jsou ve většině případů uloženy v našem podvědomí.

Počátek mnoha problémů nacházíme v dětství a v našich převzatých podvědomých vzorech  a přesvědčeních. Můžeme je nazvat doslova emočními rovnicemi, podle kterých se nám v životě opakují podobné situace. Důležité je pochopení přijetí stávající sitace.

Emoční kouč je jakýmsi učitelem, který ukazuje klinetovi jak najít problémy a odhalit příčinu. Jak je řešit a naučit se sám si sobě pomoci. Hlavním  pomocníkem je nám práce s energií, kdy stimulováním určitých energetických bodů v našem systému meridiánovývh drah uvolňujeme jemným poťukáváním konečky prstů body na těle ( tappink) a tím uvolňujeme energetické blokády, které znemožňují plynulý tok energie v našem těle. Mnohdy nestačí jedno terapeutické sezení na vyřešení stávajícího problému. Proto pokud je klient odhodlaný udělat pozitivní změnu ve svém životě je navázán diskrétní terapeutický vztah a je veden tak, aby mohl sám doma pracovat na svých problémech a tak velkou měrou podporoval práci kouče.

 

Koučink je profesionální vztah kouče a klienta, který klientovi pomáhá dosáhnout svého cíle. Začíná přítomností a změřuje do budoucnosti. Je to určitý proces vnitřní transformace, kdy si klient uvědomí co mu brání dosahovat cíle. Společně s emočnímm koučem se  pak zaměřují na odstranění bloků a omezujících programů. Je to společná práce.

 

Ke každému klientovi je přistupováno individuálně a je mu vypracován koučovací program na míru. Samozřejmě tak, aby mohl se svými emocemi  a myšlenkami pracovat. Vyznat se v nich a zvládat je. Tímto způsobem můžeme pracovat na dlouhodobých problémech, které se týkají například strachů, nízkého sebevědomí, vztahů na pracovišti, problémů se seznámením, s hledáním nové práce, nového vztahu a pod. Klient je veden k tomu, aby zvládl mít své emoce pod kontrolou. Uvědomil si sílu svých myšlenek a přesvědčení, naučil se žít  v souladu se zákony Universa a našel emoční svobodu a cestu ze svých problémů. První krok začíná uvědoměním si, co nechci. Druhý krok je převzetí odpovědnosti za svůj život .Třetí krok je odvaha začít.

 

To rozhodnutí je na vás. Vaši práci za vás neudělám. Ale dovolím si být vaším průvodcem a ukazatelem cesty ke svobodě, zdraví a spokojenosti. Touto cestou jdu již jedenác let a opravdu jsem za tu dobu nasbírala spousty zkušeností a dovedností od těch nejlepších učitelů. Ráda vám svoje zkušenosti předám. Rozhodnutí začít je jen a jen na vás.