cranium 2099128 640Emoční koučink je cesta k  emoční svobodě klienta vedená  terapeutem. Asi vás zajímá jaký je rozdíl mezi klasickou terapí a emočním koučinkem? Klasická terapie řeší individuální a konkrétní problém ( například strach ze zubaře, pavouka ), případně problém, který se nechá vyřešit na jedno, či dvě sezení.

Emoční koučink otevírá nový pohled na vnímání různých životních  situací a prožívaných emočních stavů. Přináší možnost přenastavení dosavadního pohledu na stávající situaci či problém. V průběhu rozhovoru společně hledáme příčiny a rozkrýváme emoční bloky. Ty jsou ve většině případů uloženy v našem podvědomí.

Počátek mnoha problémů nacházíme v dětství a v našich převzatých podvědomých vzorech  a přesvědčeních. Můžeme je nazvat doslova emočními rovnicemi, podle kterých se nám v životě opakují podobné situace. Důležité je pochopení přijetí stávající sitace.

Emoční kouč je jakýmsi učitelem, který ukazuje klinetovi jak najít problémy a odhalit příčinu. Jak je řešit a naučit se sám si sobě pomoci. Hlavním  pomocníkem je nám práce s energií, kdy stimulováním určitých energetických bodů v našem systému meridiánovývh drah uvolňujeme jemným poťukáváním konečky prstů body na těle ( tappink) a tím uvolňujeme energetické blokády, které znemožňují plynulý tok energie v našem těle. Mnohdy nestačí jedno terapeutické sezení na vyřešení stávajícího problému. Proto pokud je klient odhodlaný udělat pozitivní změnu ve svém životě je navázán diskrétní terapeutický vztah a je veden tak, aby mohl sám doma pracovat na svých problémech a tak velkou měrou podporoval práci kouče.

 

Koučink je profesionální vztah kouče a klienta, který klientovi pomáhá dosáhnout svého cíle. Začíná přítomností a změřuje do budoucnosti. Je to určitý proces vnitřní transformace, kdy si klient uvědomí co mu brání dosahovat cíle. Společně s emočnímm koučem se  pak zaměřují na odstranění bloků a omezujících programů. Je to společná práce.

 

Ke každému klientovi je přistupováno individuálně a je mu vypracován koučovací program na míru. Samozřejmě tak, aby mohl se svými emocemi  a myšlenkami pracovat. Vyznat se v nich a zvládat je. Tímto způsobem můžeme pracovat na dlouhodobých problémech, které se týkají například strachů, nízkého sebevědomí, vztahů na pracovišti, problémů se seznámením, s hledáním nové práce, nového vztahu a pod. Klient je veden k tomu, aby zvládl mít své emoce pod kontrolou. Uvědomil si sílu svých myšlenek a přesvědčení, naučil se žít  v souladu se zákony Universa a našel emoční svobodu a cestu ze svých problémů. První krok začíná uvědoměním si, co nechci. Druhý krok je převzetí odpovědnosti za svůj život .Třetí krok je odvaha začít. Výukové a pracovní materiály jsou v ceně koučinku.

 

To rozhodnutí je na vás. Vaši práci za vás neudělám. Ale dovolím si být vaším průvodcem a ukazatelem cesty ke svobodě, zdraví a spokojenosti. Touto cestou jdu již jedenác let a opravdu jsem za tu dobu nasbírala spousty zkušeností a dovedností od těch nejlepších učitelů. Ráda vám svoje zkušenosti předám. Rozhodnutí začít je jen a jen na vás.